Season Fixture
Season 
Grade 
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full Results
Round 1
7 Apr 18 Bye v Kalamunda  
7 Apr 18 1:50PM Perth Bayswater   v   Joondalup Pat O'Hara Res 2  
7 Apr 18 1:50PM Wests Scarborough  48 def 0  UWA Tompkins Pk 2 Final result entered and confirmed
7 Apr 18 2:00PM Curtin Uni B  0 def by 84  Associates Edinburgh Ov. 1 Final result entered and confirmed
7 Apr 18 2:00PM Perth Irish B  22 def by 38  Swan Suburbs Centenary Park Final result entered, no confirmation
7 Apr 18 3:00PM Bunbury Barbarians  101 def 0  Nedlands Leschenault Reserve Final result entered, no confirmation
7 Apr 18 3:30PM Curtin Uni A  31 def 14  Cottesloe Edinburgh Ov. 1 Final result entered and confirmed
7 Apr 18 3:30PM Perth Irish A  34 def 10  Kwinana Centenary Park Final result entered, no confirmation
Round 2
14 Apr 18 Bye v Cottesloe  
14 Apr 18 1:50PM UWA  10 def by 22  Perth Bayswater McGillivray Ov 2 Final result entered and confirmed
14 Apr 18 1:50PM Wests Scarborough  7 def by 9  Perth Irish A Bennett Pk 2 Final result entered and confirmed
14 Apr 18 1:50PM Kalamunda  0 def by 83  Curtin Uni A Hartfield Pk 2 Final result entered, no confirmation
14 Apr 18 2:00PM Swan Suburbs  0 def by 69  Associates Thomas Oval Final result entered, no confirmation
14 Apr 18 3:00PM Nedlands  21 def by 33  Perth Irish B Foreshore 2 Final result entered, no confirmation
14 Apr 18 3:00PM Joondalup  43 def 12  Curtin Uni B HBF Arena 2 Final result entered, no confirmation
14 Apr 18 3:30PM Kwinana  17 def by 38  Bunbury Barbarians Thomas Oval Final result entered, no confirmation
Round 3
21 Apr 18 1:50PM Wests Scarborough   v   Nedlands Bennett Pk 2  
21 Apr 18 2:00PM Kwinana   v   Kalamunda Farrall Oval  
21 Apr 18 2:00PM Cottesloe   v   Perth Irish B Leschenault Reserve  
21 Apr 18 2:00PM Curtin Uni B   v   Perth Bayswater Edinburgh Ov. 1  
21 Apr 18 2:00PM Associates   v   UWA 2 Tompkins Pk 2  
21 Apr 18 3:30PM Swan Suburbs   v   Joondalup Farrall Oval  
21 Apr 18 3:30PM Bunbury Barbarians   v   Perth Irish A Leschenault Reserve  
21 Apr 18 3:30PM Curtin Uni A   v   UWA Edinburgh Ov. 1  
Round 4
28 Apr 18 Nedlands   v   Bye  
28 Apr 18 1:50PM Associates   v   Wests Scarborough Allen Park 2  
28 Apr 18 1:50PM Cottesloe   v   Bunbury Barbarians Harvey Fld 2  
28 Apr 18 1:50PM Joondalup   v   Kalamunda HBF Arena 2  
28 Apr 18 1:50PM Perth Bayswater   v   Kwinana Pat O'Hara Res 2  
28 Apr 18 2:00PM Perth Irish B   v   Curtin Uni B Centenary Park  
28 Apr 18 3:00PM UWA   v   Swan Suburbs McGillivray Ov 2  
28 Apr 18 3:30PM Perth Irish A   v   Curtin Uni A Centenary Park  
Round 5
5 May 18 Curtin Uni B   v   Bye  
5 May 18 1:50PM Wests Scarborough   v   Perth Bayswater Bennett Pk 2  
5 May 18 1:50PM Nedlands   v   UWA Foreshore 2  
5 May 18 1:50PM Associates   v   Joondalup Allen Park 2  
5 May 18 1:50PM Cottesloe   v   Kalamunda Harvey Fld 2  
5 May 18 2:00PM Perth Irish B   v   Swan Suburbs Centenary Park  
5 May 18 3:00PM Bunbury Barbarians   v   Curtin Uni A Leschenault Reserve  
5 May 18 3:30PM Perth Irish A   v   Kwinana Centenary Park  
Round 6
12 May 18 Perth Bayswater   v   Bye  
12 May 18 1:50PM UWA   v   Wests Scarborough McGillivray Ov 2  
12 May 18 1:50PM Joondalup   v   Nedlands HBF Arena 2  
12 May 18 1:50PM Kalamunda   v   Associates Hartfield Pk 2  
12 May 18 2:00PM Swan Suburbs   v   Curtin Uni B Thomas Oval  
12 May 18 2:00PM Perth Irish B   v   Bunbury Barbarians Centenary Park  
12 May 18 3:30PM Kwinana   v   Curtin Uni A Thomas Oval  
12 May 18 3:30PM Perth Irish A   v   Cottesloe Centenary Park  
Round 7
19 May 18 Swan Suburbs   v   Bye  
19 May 18 1:50PM Wests Scarborough   v   Joondalup Bennett Pk 2  
19 May 18 1:50PM Associates   v   Cottesloe Allen Park 2  
19 May 18 1:50PM Nedlands   v   Kalamunda Foreshore 2  
19 May 18 2:00PM Curtin Uni B   v   Perth Irish B Edinburgh Ov. 1  
19 May 18 3:00PM Bunbury Barbarians   v   Perth Bayswater Leschenault Reserve  
19 May 18 3:00PM Kwinana   v   UWA Thomas Oval  
19 May 18 3:30PM Curtin Uni A   v   Perth Irish A Edinburgh Ov. 1  
Round 8
26 May 18 Curtin Uni A   v   Bye Edinburgh Ov. 1  
26 May 18 1:50PM Kalamunda   v   Wests Scarborough Hartfield Pk 2  
26 May 18 1:50PM Cottesloe   v   Nedlands Harvey Fld 2  
26 May 18 1:50PM Joondalup   v   Kwinana HBF Arena 2  
26 May 18 1:50PM Associates   v   Bunbury Barbarians Allen Park 2  
26 May 18 1:50PM Perth Bayswater   v   Perth Irish A Pat O'Hara Res 2  
26 May 18 3:20PM UWA   v   Perth Irish B Pat O'Hara Res 2  
26 May 18 3:30PM Curtin Uni B   v   Swan Suburbs Edinburgh Ov. 1  
Round 9
9 Jun 18 Perth Irish B   v   Bye  
9 Jun 18 1:50PM Wests Scarborough   v   Cottesloe Bennett Pk 2  
9 Jun 18 1:50PM Nedlands   v   Associates Foreshore 2  
9 Jun 18 2:00PM Curtin Uni B   v   Kalamunda Edinburgh Ov. 1  
9 Jun 18 2:00PM Kwinana   v   Perth Bayswater Farrall Oval  
9 Jun 18 3:00PM Perth Irish A   v   Bunbury Barbarians Centenary Park  
9 Jun 18 3:30PM Curtin Uni A   v   Joondalup Edinburgh Ov. 1  
9 Jun 18 3:30PM Swan Suburbs   v   UWA Farrall Oval  
Round 10
16 Jun 18 Bye v Bunbury Barbarians Farrall Oval  
16 Jun 18 1:50PM Perth Bayswater   v   Nedlands Pat O'Hara Res 2  
16 Jun 18 1:50PM UWA   v   Associates McGillivray Ov 2  
16 Jun 18 1:50PM Joondalup   v   Cottesloe HBF Arena 2  
16 Jun 18 2:00PM Kwinana   v   Kalamunda Farrall Oval  
16 Jun 18 2:00PM Perth Irish B   v   Curtin Uni B Centenary Park  
16 Jun 18 3:30PM Swan Suburbs   v   Wests Scarborough Farrall Oval  
16 Jun 18 3:30PM Perth Irish A   v   Curtin Uni A Centenary Park  
Round 11
23 Jun 18 Perth Irish A   v   Bye  
23 Jun 18 1:50PM Associates   v   Perth Bayswater Allen Park 2  
23 Jun 18 1:50PM Cottesloe   v   UWA Harvey Fld 2  
23 Jun 18 1:50PM Kalamunda   v   Joondalup Hartfield Pk 2  
23 Jun 18 1:50PM Wests Scarborough   v   Curtin Uni B Bennett Pk 2  
23 Jun 18 2:00PM Perth Irish B   v   Swan Suburbs Leschenault Reserve  
23 Jun 18 3:00PM Nedlands   v   Curtin Uni A Foreshore 2  
23 Jun 18 3:30PM Bunbury Barbarians   v   Kwinana Leschenault Reserve  
Round 12
30 Jun 18 Wests Scarborough   v   Bye  
30 Jun 18 1:50PM Perth Bayswater   v   Cottesloe Pat O'Hara Res 2  
30 Jun 18 1:50PM UWA   v   Kalamunda McGillivray Ov 2  
30 Jun 18 2:00PM Swan Suburbs   v   Curtin Uni B Thomas Oval  
30 Jun 18 2:00PM Perth Irish B   v   Bunbury Barbarians Centenary Park  
30 Jun 18 2:30PM Associates   v   Nedlands Kingsway Res 2  
30 Jun 18 3:30PM Kwinana   v   Curtin Uni A Thomas Oval  
30 Jun 18 3:30PM Perth Irish A   v   Joondalup Centenary Park  
Round 13
7 Jul 18 Kwinana   v   Bye  
7 Jul 18 1:50PM Kalamunda   v   Perth Bayswater Hartfield Pk 2  
7 Jul 18 1:50PM Joondalup   v   UWA HBF Arena 2  
7 Jul 18 1:50PM Nedlands   v   Curtin Uni B Foreshore 2  
7 Jul 18 1:50PM Associates   v   Perth Irish B Allen Park 2  
7 Jul 18 3:00PM Bunbury Barbarians   v   Wests Scarborough Leschenault Reserve  
7 Jul 18 3:30PM Cottesloe   v   Perth Irish A Harvey Fld 2  
7 Jul 18 3:30PM Curtin Uni A   v   Swan Suburbs Edinburgh Ov. 1  

Fixture Last updated: 19 Apr 18 1:05PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.